SYSTEMY

INFORMATYCZNE

aktualności oferta kontakt home

:: MONITORY

:: PANELE LCD

 

Przykłady:
Philips
Iiyama
Hewlett-Packard
Benq
CTX
Hivision
LiteOn

 

Wybór właściwego monitora to jeden z ważniejszych problemów przed jakimi stajemy decydując się na zakup sprzętu komputerowego. To parametry monitora w olbrzymiej większości decydują o komforcie pracy. 

Obecnie obserwujemy zdecydowaną tendencję do wypierania z rynku klasycznych, kineskopowych monitorów CRT przez panele ciekłokrystaliczne LCD. Coraz atrakcyjniejsza oferta producentów paneli pozwala przypuszczać, że monitory CRT pomału "odchodzą do lamusa".

PANELE LCD. Wszystko wskazuje na to, że przyszłość należy właśnie do nich. W swojej ofercie posiadamy monitory praktycznie wszystkich producentów. 

Przykłady:
Panel Philips 15"

Monitor Philips 150S5FG to oferta dla użytkowników często korzystających z edytorów tekstów i innych aplikacji, preferujących pionową orientację obszaru roboczego. Monitory LCD nowej generacji z serii Brilliance umożliwiają obrót ekranu o 90. Jest to znakomite rozwiązanie, ponieważ w tej pozycji monitor może wyświetlić cały dokument formatu A4 lub stronę internetową. Dostarczana z każdym monitorem nowej generacji płyta CD-ROM zawiera specjalne oprogramowanie umożliwiające wykorzystanie tej funkcji panelu. Monitor charakteryzują też bardzo dobre parametry obrazu - wysoka jasność i kontrast oraz krótki czas reakcji matrycy.

Panel Philips 18" 

Philips 180B2S to propozycja dla użytkowników poszukujących monitora o większej niż 17" przekątnej ekranu. Duża powierzchnia robocza, wysoki kontrast i jasność oraz duży kąt widzenia gwarantują komfortową pracę w każdych warunkach. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia zgodność z normą TCO'99.
Panel Iiyama 17"

Dla użytkowników zaawansowanych, którzy potrzebują dużą powierzchnię roboczą, model Pro Lite E430-B o przekątnej ekranu 43cm jest doskonałym wyborem. Panel wyświetla obraz z rozdzielczością 1,3 megapiksela, co równa się 1280x1024 pikseli. Wysoki poziom kontrastu i jasności zapewniają doskonały obraz. Możliwość ustawienia standardu sRGB, jak również korekcja gamma uzupełniają doskonałe wrażenie, jakie robi ten monitor.
Panel HP 17" model 1730

Szerokie kąty widzenia ułatwiaja pracę: 160 w poziomie i 140 stopni w pionie. Wejścia D-sub i DVI zapewniają wszechstronność podłączenia. Zużywa o połowę mniej energii od tradycyjnego monitora CRT.

Dwa przeguby pozwalające na obrót ekranu o 340 i 90 stopni powodują, że z łatwością dostosujesz pozycję do twoich wymagań. Wyjściowa rozdzielczość 1280x1024 pozwala na uzyskanie ostrego obrazu o wyrazistych kolorach.

Panel Benq 17" FP767 

Środowisko
Przestrzegając zobowiązań firmy wobec środowiska, BENQ angażuje się w wytwarzanie produktów przyjaznych otoczeniu. Każdy etap produkcji monitorów, od wytworzenia aż po zapakowanie, jest bezpieczny dla środowiska o czym świadczy przyznany certyfikat bezpieczeństwa TCO'99. Certyfikat ten wyróżnia najbardziej udoskonalone systemy komputerowe oraz urządzenia peryferyjne. W porównaniu ze starszą normą TCO'95 nowy standard jest bardziej rygorystyczny w zakresie takich parametrów monitora jak czytelność i stabilność obrazu, promieniowanie, zużycie energii oraz bezpieczeństwo i wpływ na środowisko.

 • Jakość obrazu i osiągi
  Monitor FP767 oferuje lepszą jakość obrazu niż konkurencyjne rozwiązania z tego samego segmentu rynku monitorów 17". Modele konkurencji charakteryzują się zwykle jasnością ekranu na poziomie 250 cd/m2 i współczynnikiem kontrastu do 400:1. FP767 oferuje natomiast większą jasność ekranu - 260 cd/m2 i dużo większy kontrast - 500:1. Ponadto bardzo krótki czas reakcji matrycy, wynoszący jedynie 16 ms przy średniej konkurencji 25-50 ms, sytuuje monitor FP767 w czołówce swojej klasy.
 • Duża powierzchnia ekranu
  Obszar widzialny FP767 jest większy niż tradycyjnego monitora CRT i oferuje użytkownikowi większą powierzchnię w aplikacjach wymagających dużego obszaru roboczego.
 • Głośniki stereofoniczne
 • iKey
 • Oszczędność
  Głębokość monitora LCD stanowi tylko ok. 40% głębokości normalnego monitora CRT z taką samą wielkością ekranu. 
 • Ergonomia
  Rozumiejąc użytkowników, którzy chcą mieć możliwość ustawienia różnych kątów widzenia obrazu w zależności od panujących warunków i stosowanych aplikacji, firma BENQ wyposażyła monitor w funkcję regulacji kąta pochylenia (0-20 stopni), która rozszerza zakres możliwych ustawień i poprawia komfort oglądania.
 • Akcesoria
  W skład zestawu wchodzi monitor LCD, podręcznik na płycie CD-ROM, skrócona instrukcja użytkownika, kabel zasilajacy, kabel sygnałowy i kabel audio. Instrukcja użytkownika zawiera podstawowe wskazówki i pomaga użytkownikowi w szybkiej instalacji monitora FP767. Szczegółowe informacje nt. monitora jak również pliki .inf i .icm oraz programy testujące, zostały zawarte w podręczniku użytkownika na płycie CD-ROM.

Panel CTX 17" S760A 

 • Typ matrycy: TN-TFT
 • Rozdzielczość: 1280x1024 (SXGA)
 • Rozdzielczość zalecana: 1280 x 1024 @ 60Hz
 • Wielkość plamki: 0,264 mm
 • Kontrast: 450:1
 • Jasność: 260cd/m?
 • Kąt widzenia poziom/pion: 160/160
 • Czas odpowiedzi matrycy: 25ms
 • Częstotliwości odświeżania pozioma: 30kHz ~ 80kHz
 • Częstotliwości odświeżania pionowa: 59Hz ~ 75Hz
 • Głośniki: stereo, 2 x 1W
 • Możliwość powieszenia na ścianie: tak
 • Wejście wideo: VGA 15 pin D-Sub
 • Wymiary i waga: 368.7 x 368 x 205 mm, 5.1 kg
 • Certyfikaty bezpieczeństwa: UL, CUL, FCC, CE, TUV/GS, ISO13406-2, TCO '99, BSMI
 • Gwarancja: 3 lata
Panel HIVISION 152R

Monitor Hivision HV152R to propozycja dla użytkowników poszukujących czegoś więcej niż tylko panela LCD. 15" ekran uzupełniają wbudowane głośniki oraz tuner telewizyjny z funkcją PiP (obraz w obrazie). Dzięki takiemu wyposażeniu oraz niewielkim wymiarom HV152R może być wykorzystany jako przenośne, domowe centrum rozrywki. Funkcjonalność urządzenia zwiększa możliwość zawieszenia na ścianie.

Poproś o szczegółową ofertę ---> biuro@univa.pl

 


Jeżeli macie Państwo jakieś pytania lub komentarze do tej strony piszcie na adres: biuro@univa.pl .
Copyright © 2000 UNIVA - Systemy Informatyczne

PL 92-547 Łódź, ul. Beli Bartoka 24/93   tel. (+48 42) 649 24 30, fax (+48 42) 649 19 10, mobil +48 601 286844